budynki

W dalszym ciągu gorąco na rynku najmu mieszkań.

Wynajmując mieszkanie podejmujemy pewne ryzyko. Zdarza się, że lokatorzy nie dbają o wynajmowany lokal a jego wyposażenie ulega zniszczeniu. Nieuczciwy najemca, może również zalegać z opłatą czynszu. Nie warto jednak zniechęcać się do najmu, gdyż daje on możliwość atrakcyjnego zarobku. Szczególnie, że jesteśmy w trakcie największego ożywienia na rynku, wynikającego ze zbliżającego się roku akademickiego.

Poznaj przyszłego najemcę!
Decydując się na wynajęcie mieszkania, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić wiarygodność potencjalnego najemcy. W Polsce rocznie odnotowuje się kilkanaście tysięcy prób użycia skradzionych dokumentów tożsamości. Warto więc poprosić o pokazanie dwóch dokumentów, może to być np. dowód osobisty, prawo jazdy bądź paszport.

Dobrym pomysłem jest także zadawanie jak największej ilości pytań, by lepiej poznać przyszłego lokatora. Dzięki temu dowiemy się czym zajmuje się zawodowo, jakie ma zainteresowania, a w efekcie, upewnimy się także czy jest osobą godną naszego zaufania.
Coraz częstszymi i naturalnymi stają się pytania o sytuację materialną. Możemy w ten sposób uniknąć problemów z nieterminowym opłacaniem czynszu. Należy pamiętać, że wynajem mieszkania jest rodzajem inwestycji, z której planujemy czerpać zyski, zróbmy więc wszystko, by uniknąć związania się z potencjalnie niewypłacalnym kontrahentem.

O tym, co powinna zawierać umowa najmu przeczytasz tutaj.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *