Szklenie odbyło się: 20.11.2014 w Krakowie.

Cel Szkolenia “Godna emerytura. Mieszkania vs. rynek kapitałowy”:

Znaczna część spośród inwestujących w mieszkania na wynajem jako cel swojej inwestycji podaje zabezpieczenie emerytalne. W dobie zawirowań w gospodarce, spadkach na rynku finansowym, informacji o deflacji i kolejnej obniżce stóp procentowych zakup mieszkania na wynajem wydaje się bardzo dobrą decyzją.
Podczas spotkania dokonamy porównania inwestycji w mieszkania na wynajem oraz inwestycji na rynku kapitałowym. Szanse i zagrożenia, plus i minusy każdej z form zabezpieczenia.

Spotkanie będzie prowadzone przez eksperta specjalizującego się w rynku kapitałowym.

Szkolenie jest przeznaczone dla inwestujących na rynku kapitałowym lub w mieszkania na wynajem.
Emerytura liczona według nowych zasad jest o 40% niższa od tzw. starej emerytury. Tymczasem była prezes ZUS przyznaje wprost, iż “niższe emerytury były jednym z celów reformy, ale gdy tę reformę wprowadzano… nikt o tym bardzo głośno nie mówił”.

Sytuacja zmieniła się drastycznie w listopadzie 2008 roku, kiedy to nowy rząd doprowadził do uchwalenia nowej ustawy o emeryturach i rentach. Zgodnie z tą ustawą,od stycznia 2009 roku emerytury miały być wypłacane na zupełnie innych niż dotychczas zasadach. Od tej pory wysokość wypłacanej emerytury obliczana jest w oparciu o następujący wzór: Miesięczna kwota emerytury = Całkowita wartość składek odprowadzonych przez emeryta do ZUS / średnie dalsze trwanie życia w miesiącach.

Jak nietrudno zauważyć, w nowym systemie emerytalnym, wartość emerytury zależy głównie od łącznej wartości składek, jakie odprowadziliśmy do ZUS w ciągu naszego życia. Pozornie, system wydaje się więc sprawiedliwy, ale… na ostateczną wartość miesięcznej emerytury ma również wpływ ilość miesięcy, przez którą dzielimy zgromadzony kapitał.

Program Szkolenia:

18.00 – 18.05  – Przedstawienie idei Szkoleń „Mistrz Wynajmu”
18.05 – 19.45  – Emerytury, szanse, zagrożenia, demografia.
19.45 – 20.00  Przerwa
20.00 – 20.30  – Rynek kapitałowy i rynek mieszkań na wynajem. Case study.
20.30 – 21.00 Panel dyskusyjny.

 

Prowadzący: Jarosław Mizak

Jarosław MizakAnalityk Noble Funds TFI. Absolwent Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Związany z branżą funduszy inwestycyjnych od 1999 r.

Pracował m.in. w DWS TFI, PKO/Credit Suisse TFI, BZ WBK Asset Management. Obecnie w Noble Funds TFI, gdzie pełni funkcję dyrektora ds. sprzedaży.

 

 

 

 

 

 

 

[first_third]Organizator:

fb-mistrzwynajmu[/first_third] [second_third]Partner Strategiczny:

LOGO_ECHO_INVESTMENTLogo_01WM-logo[/second_third] [last_third]Patronat:

dwutygodnik_logo_7.09.2011 nieruchomosci-cafe[/last_third]

Partnerzy:
notuq_logo_1500x410-01 Logo Zagórzanka_n ScenyDomowe-1 turnau

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *