Termin: listopad 2015

Główne zagadnienie spotkania:
Rozliczać podatek od najmu, nie zawsze oznacza, że musimy go płacić.

Jak rozliczać go z korzyścią dla Właścicieli mieszkań?

Przy odpowiednim rozliczaniu często okazuje się, że podatek do zapłacenia jest na zerowym albo minimalnym poziomie. Powodów, dla których warto rozliczać podatki od przychodu czy dochodu uzyskanego z najmu nieruchomości jest wiele.
Nie warto się ukrywać
Można liczyć na to, że fakt prowadzenia wynajmu i nieodprowadzania należnego podatku od dochodów z tego wynajmu nie wyjdzie na jaw. Urząd skarbowy ma jednak na kontrolę co najmniej 5 lat i jest to dość długi okres, podczas którego może pojawić się wiele okoliczności, powodujących przykre konsekwencje dla właściciela mieszkania.
Jedną z takich okoliczności może być jakikolwiek konflikt z najemcą. Posiada on przecież informację o tym, że właściciel mieszkania uzyskuje przychody z najmu i, w przypadku, gdy będzie chciał wynajmującemu zrobić na złość, po prostu złoży donos.
Ujawnienie przychodów z najmu może nastąpić również, gdy wynajmujący będzie chciał skorzystać z drogi prawnej przymuszenia najemcy do czegokolwiek, np. zapłacenia zaległego czynszu.
Uczciwość popłaca
Zgłoszenie umowy do urzędu skarbowego jest również warunkiem koniecznym do skorzystania z najmu okazjonalnego. Jeśli więc planujemy skorzystać z dobrodziejstw tej konstrukcji prawnej w celu zmniejszenia ryzyka i problemów ze złym najemcą, rozliczanie podatku jest niezbędne.
Problem w drodze na szczyt
W przypadku osób pracujących w instytucjach państwowych (a tak naprawdę wszystkich, którzy pełnią jakiekolwiek bardziej eksponowane stanowisko) ujawnienie, że uzyskują dochody z najmu, a nie rozliczają poprawnie podatku, najczęściej kończy się (a przynajmniej powinno kończyć się) dymisją. Przykładów takich sytuacji w historii polskiej młodej demokracji można trochę znaleźć.
Rozliczanie się opłaca
Jak widać, rozliczanie podatku od najmu jest nie tylko wymogiem prawa i obowiązkiem każdego podatnika, lecz po prostu się opłaca. Przede wszystkim jednak odpowiednie rozliczanie podatku od najmu zapewni, że faktycznie płacone przez nas kwoty będą na akceptowalnym poziomie, a w sprzyjających okolicznościach nawet zerowe.

Szkolenie poprowadził: MAREK GOLEC

 

Marek Golec

Marek Golec razem z Grzegorzem Grabowskim  prowadzi biuro rachunkowe Wynajmistrz.pl. Jest absolwentem ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji. Po powrocie do Polski pracował w działach księgowych międzynarodowych firm, dokształcając się równolegle poprzez uczęszczanie na kursy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jest pasjonatem inwestowania w nieruchomości i przedsiębiorczości.

 

 

 

Opinie o szkoleniach

 

 “Świetny kurs. 3 h słuchania czyjegoś doświadczenia dały mi znacznie więcej niż tygodniowe kursy zarządzania i administrowania budynkiem czy wieloletnie doświadczenie z rokrocznymi błędami. Daleko mi do Mistrza, ale dużo z tego wyniosłam i zaczęłam stosować. Dziękuję MISTRZU!”

“Bardzo ciekawe spotkanie, nawet dla tych, którzy mają dopiero przed sobą inwestycję w mieszkanie pod wynajem. Mnóstwo wiedzy w trakcie prelekcji oraz ciekawe rozmowy w kuluarach, z praktykami, od których warto czerpać doświadczenie. Z miłą chęcią pojawię się na kolejnym szkoleniu.

-Dominika Dąbrowska, Sceny Domowe “

“Dużo wiedzy za małe pieniądze. Witam serdecznie, polecam wszystkim szkolenia z cyklu Mistrz Najmu, dobra organizacja, dobra merytoryka, atrakcyjna cena. Czekam na kolejne szkolenie. Polecam.”

“Ludzie poszukujący pomocy i odpowiedzi na swoje trudności w osobie Pana Mecenasa znaleźli praktyka tak samo jak oni borykającego się z realiami najmu. Ogromne uznanie dla organizatorów. Z chęcią wezmę udział w następnych wykładach. Dotychczasowe były znakomite.

POLECAM Barbara “

“Wykład przeprowadzony w sposób jasny i przejrzysty, natomiast prawo chroniące wynajmującego (lub raczej jego brak) wydaje się być znacznie mniej przejrzyste i skłania do wyboru alternatywnych typów lokowania pieniędzy lub innych krajów do kolejnych inwestycji w nieruchomości. Polecam wszystkim kolejne wykłady.

Z.R. Morawiec “

“Dużo wartościowych informacji, świetny case dotyczący obniżania podatku od dochodu z najmu, GORĄCO POLECAM !!!”

“Wykład był ciekawy. Pomimo znajomości tematu po lekturze poradnika Grzegorza czekałam z zapartym tchem na rozwój sytuacji podczas rodzinnego obiadu. Talent wykładowcy sprawi, że następny wykład o tej samej tematyce będzie znów niepowtarzalny ! Uznanie ! BN”

“Szkolenie bardzo profesjonalnie poprowadzone. Rzetelne informacje, które w zwięzły sposób naświetliły zagadnienie rozliczania podatku od najmu mieszkań i tego jak jest to istotna kwestia. Liczę na to, że w przyszłości odbęęe się więcej tego typu spotkań, w których chętnie wezmę udział. Wiedzy nigdy za wiele, a słuchając doświadczonych ludzi można uniknąć wielu błędów.”

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *