aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, meblowanie, projektowanie wnętrz

Aranżacja wnętrz, czyli meblować czy nie meblować? Oto jest pytanie! – Porady Mistrza

Często właściciele mieszkań inwestycyjnych zastanawiają się, czy meblować mieszkania przeznaczone do wynajmu i w jaki sposób je wyposażyć. Dylemat ten bierze się z tego, że część najemców może mieć własne meble.

Podpowiadamy, jakie nieruchomości powinniśmy umeblować, a w jakich sytuacjach możemy się trochę wstrzymać ze wstawieniem mebli.

Meblowanie powinniśmy uzależnić od odpowiedzi na dwa pytania:
1. Jakie mieszkanie chcemy wynająć?
2. Komu chcemy wynająć mieszkanie, jaka jest nasza grupa docelowa?

Kawalerki i inne mieszkania.
Jeśli mamy do wynajęcia kawalerkę to warto kompleksowo ją wyposażyć. Zainteresowani wynajęciem kawalerki rzadko dysponują własnymi meblami i sprzętami.

Dobrze, jeśli kawalerka dysponuje nie tylko w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką (sprzęty agd), ale również łóżkiem lub sofą i pojemną szafą. Pojemna szafa z całą pewnością podnosi atrakcyjność oferty :). Jeśli kawalerka miałaby przeznaczenie na wynajem krótkoterminowy, np. na doby dla turystów, warto także wyposażyć ją w pościel, ręczniki, garnki, naczynia, sztućce i czajnik elektryczny.

Jeśli mamy mieszkanie w stanie deweloperskim warto poczekać na pierwszego najemcę. W tym przypadku trzeba być przygotowanym na szybkie doposażenie mieszkania. Można już wcześniej orientacyjnie wybrać kilka wariantów mebli.
Zakupy mebli w markecie meblowym to czasem tylko kilka godzin, a dodatkowym atutem dla wynajmujących będzie to, że mogą mieć wpływ na to, jak zostanie umeblowane mieszkanie.

Jeżeli mieszkanie, które chcemy wynająć już jest w części wyposażone, zostawmy meble. Nawet starsze meble można odmalować, odnowić i przyjemnie zaaranżować.

Drugi aspekt przy meblowaniu mieszkania to określenie grupy docelowej.
Jeśli chcemy wynająć umeblowane mieszkanie, należy zastanowić się, jakich mebli będą potrzebowali nasi najemy.
Inne potrzeby czy też wymagania będą mieli studenci, inne średniozamożne osoby, a jeszcze inne osoby poszukujące luksusowego apartamentu.

Mając określoną konkretną grupę, której chcemy wynająć nasze mieszkanie zdecydowanie łatwiej jest wstawić tam takie sprzęty, by nie musieć przy podpisywaniu umowy wywozić zbędnych mebli.
Przy wyposażeniu każdego z mieszkań, polecamy zwrócić uwagę na to by wystrój i wyposażenie współgrało z całością i posłużyło nam dłużej nić na czas wynajmu przez jednego lokatora.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi czy meblować, czy nie meblować mieszkania na wynajem. Tutaj sprawdza się odpowiedź: TO ZALEŻY, zatem przemyślmy, do kogo będziemy kierować ofertę, by zaoszczędzić czas, pieniądze i miejsce w piwnicach czy garażu. 

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, proszę, udostępnij go na swoim fejsbuku 🙂

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *