aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, meblowanie, projektowanie wnętrz

Nosa nie oszukasz! Zapachy pustego mieszkania – cz.2 – Porady Mistrza

Możesz nie wierzyć, ale od lodówki również zależy to, kiedy i za ile wynajmiesz mieszkanie!

Bardzo często przyszli wynajmujący otwierają meble i sprzęty AGD znajdujące się w mieszkaniu, które oglądają.
Jeśli mieszkanie jest świeżo po remoncie/sprzątaniu, to oczywiście na zapachy możemy nie zwrócić uwagi. Jednak kiedy prezentujemy mieszkanie, które już chwilę stoi puste, warto wiedzieć co zrobić, by nie musieć tłumaczyć się z nieprzyjemnego zapachu w lodówce lub w kuchennych szafkach. Dzięki temu oszczędzimy komentarzy, że w ogłoszeniu była informacja o tym, że mieszkanie jest po remoncie, a w praktyce wszystko co otworzymy, drażni nasz nos.

Zamiast kupować kosztowne pochłaniacze zapachów z lodówki, wystarczy do małego plastikowego pojemniczka wsypać sodę oczyszczoną.

Soda (wodorowęglan sodu) to dość prosty związek chemiczny, który bardzo dobrze radzi sobie z pochłanianiem zapachów i wilgoci poprzez neutralizowanie pH środowiska, w którym się znajduje.
W taki sposób możemy wyeliminować nieprzyjemne zapachy z lodówki oraz z mebli kuchennych.
Soda pomaga również pozbyć się bardzo nieprzyjemnego zapachu wilgoci z pralki, której nie używaliśmy od dłuższego czasu.

Pamiętajmy, aby sprzęty AGD, które pozostawiamy w mieszkaniu czekającym na nowego lokatora, odłączyć od prądu. Dobrym sposobem jest też pozostawienie uchylonych drzwi lodówki, zmywarki i pralki, by powietrze swobodnie się przemieszczało.

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *