mieszkania do wynajęcia, wynajem, ogłoszenie, mieszkanie na wynajem

Ogłoszenie mieszkania do wynajęcia – co ma znaczenie?

Co sprawia, że w jedne ogłoszenia mieszkania do wynajęcia klikamy chętniej, a w inne dopiero na końcu, gdy nie ma innych alternatyw, albo nawet wcale? Wiele czynników ma na to wpływ, w tym artykule przedstawię najważniejsze.

Najpopularniejszymi serwisami, na których wystawiane są ogłoszenia o wynajęcie mieszkania to z całą pewnością Gumtree i OLX. Coraz bardziej popularnym miejscem umieszczania ogłoszeń staje się również Facebook, dlatego warto się tym zainteresować.
Oto kilka ważnych kwestii, o których musimy pamiętać zamieszczając ogłoszenie mieszkania do wynajęcia:

1. Dobrze określ lokalizację – ulica, dzielnica, ulice sąsiednie. Jeśli mamy mieszkanie w małej uliczce przy centrum, jej nazwa może nic nie mówić. Zwiększymy prawdopodobieństwo zainteresowaniem, gdy podamy blisko sąsiadującą większą ulicę.
2. Jasno sprecyzuj cenę odstępnego oraz innych opłat – jeśli jesteś skłonny do negocjacji zaznacz to 🙂
3. Pamiętaj, że zdjęcia bardzo ułatwiają podjąć decyzję, czy ktoś w ogóle zainteresuje się mieszkaniem – zwróć uwagę, jakie zdjęcie pokazuje się jako pierwsze. Fotografuj posprzątane i dobrze oświetlone mieszkanie.
4. Jeśli masz taką możliwość, wrzucaj ogłoszenia na serwisy internetowe kilka razy dziennie. Po 2 godzinach, wrzucone ogłoszenie jest dalej niż 30-sta strona.
5. Podaj również numer telefonu – ułatwia to kontakt na linii Najemca – Wynajmujący, dzięki czemu szybciej możesz umówić się na prezentowanie mieszkania i je wynająć.
6. Używaj słów “kluczy” – czyli takich, które są ważne dla Najemcy.
7. Jeżeli mieszkanie jest umeblowane wymień sprzęty, jeśli jest możliwość do meblowania również o tym poinformuj.
8. Jeśli umieszczasz ogłoszenia na tablicach informacyjnych, zadbaj by dobrze było oderwać karteczkę z numerkiem i jeśli jest to możliwe, by na każdej była informacja np z nazwą ulicy.

Dzięki powyższym kwestiom znacznie zwiększysz swoje szanse na wynajem Twojego mieszkania. Dzisiejszy rynek jest bardzo konkurencyjny, dlatego należy wykorzystać każdą przewagę, aby Twój modelowy najemca trafił właśnie na Twoje mieszkanie do wynajęcia.

Jeśli ten artykuł był dla Ciebie wartościowy, proszę, podziel się nim

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *