Bezpieczny wynajem kwater, mieszkań i domków letniskowych.

Ponieważ domki letniskowe cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o wakacyjny wynajem, a od niedawna również prywatne mieszkania, podpowiadamy na co zwrócić uwagę, by urlop faktycznie się udał.

Oczywiście najstarszą sprawdzoną metodą, na to by wiedzieć, że po przyjeździe na miejsce wakacyjnego wypoczynku nie rozczarować się wyglądem kwater są polecenia. Jeśli nasi znajomi mają podobny gust do nas, to śmiało możemy skorzystać z ich poleceń i opinii.

Jeśli chcemy odwiedzić nowe miejsce, buszujemy w sieci szukając pomysłów.
Na co zwrócić uwagę?

1. Czy podana jest dokładna lokalizacja.
Wpisując adres w wyszukiwarce chociażby mapy Google możemy obejrzeć jak wygląda poszukiwane miejsce.

2. Czy informacje, które otrzymujemy ze zdjęć i opisów, pokrywają się z opiniami na temat miejsca wypoczynku.
Wiadomo, że opinia jest czysto subiektywną informacją, jednak dają pewien obraz sytuacji jaka panuje na miejscu.

3. Sprawdź wyposażenie domku/apartamentu.
Zadzwoń do właściciela lub agenta zajmującego się domkiem. Poproś o przesłanie regulaminu wynajmu wraz z wyszczególnionymi opłatami. Potwierdź również standard i wyposażenie.

4. Zawrzyj pisemną umowę.
Jest to zabezpieczenie dla obu stron. Najemca poinformowany zostaje o zasadach, a właściciel ma pewność, że się z nimi zapoznał i tylko zawarte w umowie obowiązują.

Jeśli już przy rezerwacji jesteśmy proszeni o wpłacenie całej kwoty, upewnijmy się, że oferta jest prawdziwa i naprawdę istnieje.

W przypadku decydowania się na wypoczynek organizowany przez biuro podróży, sprawdźmy w jakich hotelach umieszcza ono swoich gości.

Jeśli wybieramy się za granicę postępujmy tak samo 🙂
Wybierając miejsce wakacyjnego urlopu już na początku roku, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jak może zmienić się sytuacja polityczna lub ekonomiczna kraju, w którym chcemy odpocząć. Jednak mamy możliwość weryfikowania warunków, w jakich spędzimy urlop, zatem korzystajmy z tego.

 

 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *