Studenci Mistrz Wynajmu

Semestr 2020/2021. Stacjonarnie czy on-line?

Coraz częściej spotykam się z pytaniem: „Czy studenci wrócą na zajęcia od października?”, “Jakie będą ceny najmu w nowym sezonie?”, “Czy ceny najmu spadną?”, “Jak pandemia wpłynie na wynek wynjamu?”

Powyższe pytania padają z ust Wynajmujących, którzy posiadają mieszkania i pokoje dla studentów. Sądze, że w Krakowie studenci stanowią grupę nabywców ok 40-50% wszystkich nieruchomości wynajmowanych na cele mieszkaniowe.
Postanowiłem zgłębić temat gotowości krakowskich uczelni do nauki zdalnej.

Na chwilę obecną żadna z krakowskich uczelni nie potwierdziła oficjalnie informacji, że zajęcia mają się odbywać w trybie zdalnym. Decyzje swoje uzależniają od sytuacji epidemicznej w kraju oraz wytycznych z Ministerstwa.
Nieoficjalnie udało się ustalić, że uczelnie przygotowują się do prowadzenia wykładów w formie on-line, a laboratoriów w trybie stacjonarnym (mniejsze grupy) – w systemie tydzień na tydzień.
Wszelkich oficjalnych stanowisk możemy się spodziewać w okolicach końca sierpnia.

Powyższe może mieć duże znaczenie szczególnie dla lokalizacji typowo studenckich, takich jak Ruczaj (kampus Uniwersytetu Jagielońskiego), okolice miasteczka AGH, Bronowice (Politechnika, AGH, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy).

Na dzień dzisiejszy (24.06.2020 r.) tylko Uniwersytet Medyczny w Lublinie zapowiedział, że większość zajęć będzie w trybie zdalnym. (Treść zarządzenia Rektora)

W sieci pojawiła się petycja “Nie dla zdalnych studiów”.
Można odczuć, że zasady panujące w nowym roku akademickim są ważne nie tylko dla Najemców, ale również dla Wynajmujących.

Monitorujemy temat, w razie istotnych zmian będziemy o nich informować na bieżąco.

Z życzeniami wysokich czynszów najmu!2 komentarze

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *