aranżacja wnętrz, wystrój wnętrz, meblowanie, projektowanie wnętrz

Nosa nie oszukasz! Zapachy pustego mieszkania – cz.3 – Porady Mistrza

Pisaliśmy już o zapachach z odpływów, pralek, lodówek i szafek kuchennych, a co z zapachem w całym mieszkaniu?

Umawiając się na prezentowanie mieszkania, obowiązkowo powinniśmy pojawić się kilka minut wcześniej by przewietrzyć mieszkanie. Dodatkowo domykamy wszystkie uchylone sprzęty AGD (pralkę, lodówkę, zmywarkę, piekarnik) i zapalamy światła.
Po takim przygotowaniu mieszkania, możemy oczekiwać na osoby oglądające w środku, lub wyjść przed budynek.

Świeże powietrze sprawia, że czujemy większą przestrzeń i my możemy tą przestrzeń powiększyć niezależnie od metrażu pomieszczenia.

W okresie letnim, nawet krótki okres pustostanu może sprawić, że wchodząc do mieszkania, będziemy czuć się jak w zakurzonej saunie. Dlatego tak ważne jest wpuszczenie chociaż odrobiny świeżego powietrza.

Jeśli z zapachem w mieszkaniu mamy „większe” wyzwanie, a kilkuminutowe przewietrzenie nie pomaga, możemy skorzystać z pomocy odświeżaczy powietrza.
Jednak unikajmy tych ciężkich, kwiatowych zapachów. Zdecydowanie lepiej wybrać odświeżacz o zapachu świeżo rozwieszonego prania ☺ .
Można również użyć lekkiego zapachu do kontaktu. Wtyczka z zapachem umieszczona w przedpokoju, zapewni już na wejściu miły aromat.
Jeżeli na co dzień nie przebywamy w mieszkaniu, które przeznaczone jest na wynajem i nie chcemy zostawiać zapachowych wtyczek w kontaktach, można skorzystać z olejków z patyczkami, które również bardzo dobrze roznoszą zapachy.
Bardzo wiele osób ma przyjemne wspomnienia na miłe zapachy, więc skorzystajmy z tego i pomóżmy sobie w wynajęciu mieszkania.

Pamiętajmy, aby nie zastępować w 100% wietrzenia perfumowanymi odświeżaczami, które mogą nie przypaść do gustu oglądającym mieszkanie.
Świeże powietrze ma swój unikalny zapach i jest najbardziej ekonomicznym odświeżaczem powietrza ☺.

Brak Tagów

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *