apartment-406901_1280

Zbliżają się wakacje i nie chcesz, by twoje mieszkanie stało puste? Wykorzystaj fakt, że zbliża się nowy rok akademicki – Student to bardzo dobry Klient.

Choć bardzo wielu studentów odkłada decyzję o wynajęciu mieszkania na wrzesień, lub nawet październik, chcąc w ten sposób zaoszczędzić na płaceniu czynszu w miesiącach wakacyjnych, to w wakacje też można wynająć mieszkanie.

Jednak wrzesień i październik to okresy, w których oferta mieszkań może już być znacznie ograniczona. Ceny również mogą być wyższe i trudniej negocjować ceny z właścicielami. Już w wakacje zaczynają się poszukiwania mieszkania idealnego.

 

W okresie wakacyjnym (czerwiec – lipiec – sierpień) ceny mieszkań są nico niższe i z tego też faktu coraz większa liczba studentów, już w tym okresie szuka mieszkania.
Miesięczny koszt wynajęcia 2-pokojowego mieszkania w większym mieście to koszt około 1300-1900 PLN, a 3-pokojowego ok. 1800-2500 PLN. Przy podziale kosztów na kilka osób, wychodzą kwoty rzędu 600-700 PLN.
Ponieważ kawalerki zaczynają się od kwot ok. 900 PLN/miesiąc, pojedyncze osoby, nie będą nimi w większym stopniu zainteresowane. Co innego pary. Dla dwóch osób, ceniących sobie prywatność – kawalerka jest doskonałym wyborem.

 

Sytuacja życiowa często wpływa na fakt, że osoby wynajmujące nie chcą wiązać się terminową umową najmu, np. na rok. Zatem właściciele mieszkań mają utrudnione zadanie, znaleźć długoterminowego najemcę i postawieni są przed wyborem: wynająć na nieokreślony czas z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia, czy dłużej szukać lokatora, który podpisze terminową umowę np. na rok.
Studenci znacznie chętniej podpisują umowę na co najmniej okres roku akademickiego, tj. 10 miesięcy. Przy dobrze układającej się współpracy, może okazać się, że nasze mieszkanie będzie wynajęte przez cały okres studiów.

 

Ważne, by przy zawieraniu umowy pamiętać, że jeśli wynajmujemy mieszkanie studentom niepracującym, warto umowę najmu podpisać z rodzicami.
Osoby przebywające w mieszkaniu, należy wtedy wymienić w umowie, jako użytkowników lokalu, natomiast za zobowiązania finansowe odpowiadać będą rodzice,
Takie zawarcie umowy jest korzystne przy ewentualnym windykowaniu zaległych płatności. Jeśli podpiszemy umowę z osobą nie mającą przychodów, to trudniej dochodzić płatności zaległych czynszów.
Oczywiście, możemy również zdecydować się na podpisanie umowy najmu okazjonalnego.

 

Po więcej informacji jak zweryfikować najemców i przygotować się do bezpiecznego wynajmowania mieszkania zapraszamy na najbliższe szkolenie Mistrza Wynajmu 

Dodaj Komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *