Na rynku nieruchomości czuć, że już sierpień – Studenci bardzo aktywnie poszukują mieszkań.

0

Sierpień, to miesiąc, kiedy studenci zaczynają aktywne poszukiwanie mieszkania na zbliżający się rok akademicki. Najbardziej atrakcyjne oferty wynajmów znikają w tym czasie jak świeże bułeczki. Jest to również okres kiedy ceny ofert mogą szybować do góry, dlatego warto wiedzieć jak nie dać się oszukać. Żacy mają tak naprawdę dwa wyjścia: akademik lub stancja w wynajętym mieszkaniu. Jeżeli zabraknie miejsc w akademiku to czasu na znalezienie mieszkania nie będzie wcale tak dużo.
Najbardziej popularnym sposobem poszukiwania stancji są ogłoszenia zamieszczone na portalach internetowych. W serwisie nieruchomościowym ogłoszenia są zaktualizowane, dość szeroko opisane oraz posiadające rozbudowana galerię zdjęć.

Warto podczas poszukiwań stancji skorzystać z różnych funkcji wyszukiwania jakie daje serwis. W wyszukiwarce ogłoszeń możemy wybrać jakiego typu nieruchomości poszukujemy, czy jest to mieszkanie czy pokój, zawężenie lokalizacyjne można określić wybierając miejscowość i dzielnicę, a następnie preferowane ceny i powierzchnie lokali.

Wybierając wyszukiwarkę szczegółową istnieje możliwość zaznaczenia lokalizacji z dokładnością do ulicy na której chcielibyśmy mieszkać, a także oznaczenia jeszcze innych cech jakie nasza stancja powinna posiadać. Użytkownicy poszukujący nieruchomości do najmu bardzo często poszukują ich wybierając wyszukiwanie szczegółowe, dlatego tak ważne jest, aby dodający ogłoszenie wypełniali jak najwięcej pól na karcie dodawania ogłoszenia, ponieważ zwiększa to szansę na znalezienie klienta.

Oferty wynajmu mieszkania znajdziemy również w lokalnej prasie. Ogłoszenia tam zamieszczane są w specjalnych sekcjach ogłoszeniowych. Zawierają jednak informacje szczątkowe o lokalu, głównie w jakiej dzielnicy się znajduje oraz kontakt do właściciela.

Częstym sposobem informowania o mieszkaniu do wynajęcia są również ogłoszenia zamieszczane w punktach informacyjnych na uczelniach. Tam zamieszczają swoje oferty głównie osoby posiadające nieruchomość w bliskiej odległości od uczelni. W większości są to oferty od osób prywatnych.

Brak Komentarzy